Logowanie

Aktualności

1. kolejka II ligi kobiet

• autor: Nowy Łowiczanin, 2011-10-08 21:46

Koszykarki łowickiego Księżaka na swój pierwszy ligowy mecz nowego sezonu jechały do Płocka z nadzieję na dobry występ, a nawet na odniesienie zwycięstwa. Niestety okazało się, że łowiczankom wyraźnie zabrakło koncentracji. Zabrakło także kilku zawodniczek, które mają w tym sezonie decydować o podkoszowej grze naszej ekipy.

W zespole trenera Pawła Dolińskiego w rozgrywkach II ligi w tym sezonie będą występowały praktycznie wszystkie podstawowe zawodniczki z ubiegłego roku, a zespół uzupełniły zawodniczki łódzkiego Widzewa. Niestety w Płocku nie mogła zagrać Anna Kolasa, której brak był bardzo odczuwalny. W ostatniej chwili, po kontuzji doznanej na ostatnim treningu przez jedną z koleżanek z łódzkiej drużyny, Kolasa pojechała do Bydgoszczy na mecz kobiecej ekstraklasy, notabene nie zagrała tam ani minuty. Nie udało się także potwierdzić do gry innej „wysokiej” - Darii Dziwulskiej, której status jest wciąż nie do końca jasny. Trenuje w Widzewie, ale nadal jest zawodniczką ŁKS BW Łódź.

W sobotnim meczu z Mon-Polem gospodynie rozpoczęły bardzo agresywnie w obronie i zanim łowiczanki podjęły walkę na tablicy świetlnej był już wynik 15:0. W pierwszej kwarcie nasza ekipa zdobyła (!) zaledwie siedem punktów. Po tym fatalnym początku Księżak w końcu się pozbierał, ale rywalki za każdym razem odpierały jednak atak. Początek drugiej kwarty nasze zawodniczki wygrały 11:2 i tym samym zbliżyły się na siedem punktów. W 13. minucie było jeszcze 25:18. Ostatecznie jednak do przerwy rywalki prowadziły dwunastoma punktami (42:30).

W trzeciej kwarcie scenariusz podobny do pierwszej odsłony. Znowu dziesięć kolejnych punktów płocczanek, a potem pogoń łowiczanek. W 24. minucie było już 52:30, a cztery minuty później już tylko 58:45. Ta część zakończyła się jednak wysokim prowadzeniem miejscowych 70:48.

W czwartej kwarcie łowiczanki przeszły na obronę strefową, z którą rywalki nie mogły sobie na początku poradzić. W 33. minucie było już tylko 72:61, a po chwili 74:63, po sędziowie odgwizdali piąte przewinienie Mai Podrażki, a końcówce meczu boisko opuściła także Karina Rześna.

- Zwycięstwo w sparingowym meczu z Polonią Warszawa troszkę nas chyba zdekoncentrowało - ocenił trener Doliński. - Brak w składzie Anki Kolasy także miał spory wpływ na grę mojego zespołu. Bardzo liczymy na tę zawodniczkę. Mieliśmy fajne momenty, ale generalnie trudno być po takim meczu zadowolonym.

W kolejny weekend nasza drużyna rozegra u siebie dwa ligowe mecze. W sobotę o godz. 13.00 w hali sportowej OSiR nr 1 w Łowiczu nasza ekipa zmierzy się z AZS Politechnika Warszawska, a w niedzielę o godz. 15.00 łowiczanki zagrają z MKK II Siedlce. PALP

Mon-Pol Płock - Księżak Łowicz 91:71 (23:7, 19:23, 28:18, 21:23)

Mon-Pol: Iweta Nowak 21, Joanna Domańska 18, Karolina Sikorska 12, Paulina Kutycka 8 i Agata Trzewikowska 2 oraz Martyna Czarnecka 12 (4x3), Martyna Stypik 5, Karolina Wilamowska 4, Aleksandra Gruchot 3, Patrycja Iwan 2, Magdalena Górecka 2 i Joanna Piechota 2.

Księżak: Ewelina Janas 11, Aleksandra Śmiałek 9, Karina Rześna 4, Monika Zimna 3 (1x3) i  Milena Mitek 2 oraz Blanka Sokół 14, Karolina Krawczyk 10, Maja Podrażka 7, Marta Humerska 6, Paulina Hemka 4, Aleksandra Reszka 1 i Agnieszka Wójcik.

Sędziowali: Michał Borowski i Krzysztof Seroczyński (obaj Płock). Widzów: 50.

1. kolejka II ligi koszykówki kobiet: Mon-Pol Płock - Księżak Łowicz 91:71, MKK II Siedlce - La Basket Warszawa 108:68, Polonia Warszawa - Żyrardowianka Żyrardów 42:63, AZS PW Warszawa - UKS Aleksandrów Łódzki 56:62, KS Piaseczno - UKS 4 Ursus Warszawa. Mecz: Gimbasket Białystok - Mag-Rys Zgierz przełożono.