Logowanie

Aktualności

Przygotowania Księżaka Łowicz do rozgrywek II ligi kobiet

• autor: Nowy Łowiczanin, 2011-09-10 20:08

Bardzo zadowolony po sobotnim meczu sparingowym był trener łowickich koszykarek - Paweł Doliński. Drużyna Księżaka, która przygotowuje się do gry w rozgrywkach II ligi centralnej kobiet (w poprzednim sezonie liga nazywała się I regionalną ligą kobiet), czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym, stoczyła w hali sportowej OSiR nr 1 w Łowiczu mecz sparingowy ze stołeczną Polonią. - Wygraliśmy ostatecznie 64:62, ale nie o sam wynik tu chodzi - mówi łowicki szkoleniowiec. - Ważna jest jakość jaką prezentujemy oraz możliwość rotowanie składem, a do tej pory takiej możliwości po prostu nie miałem - dodaje.

Stołeczna ekipa w poprzednim sezonie grała w I RLK jako Stowarzyszenie 93 Basket Family, ale teraz z okazji stulecia działacze Polonii Warszawa postanowili odbudować sekcję i stąd przenosiny warszawianek do hali sportowej przy ul. Konwiktorskiej. Oba mecze pomiędzy tymi zespołami kończyły się w sezonie 2010/11 zwycięstwami rywalek: najpierw w Łowiczu nasze koszykarki przegrały 55:75, a w Warszawie skończyło się porażką 40:68. Tym razem, po dobrze przepracowanym obozie sportowym i uzupełnieniu składu było już zdecydowanie lepiej…

W naszej drużynie w tym sezonie pojawi się kilka nowych koszykarek z Łodzi. - Wszystkie są aktualnie zawodniczkami Widzewa Łódź, które jednak mają na razie małe szanse na grę w ekstraklasie - mówi trener Doliński. - U nas będą miały szansę na grę i na koszykarski rozwój… Zresztą dwie z nich zagrały już u nas przed poprzednimi rozgrywkami w sparingu przeciwko ŁKS Łódź, ale wówczas z różnych względów nie doszło do ich przejścia do naszego zespołu - dodaje.

W pierwszej fazie meczu łowiczanki objęły kilkupunktową przewagę. Po celnej trójce Mileny Mitek i odważnych penetracjach tej samej koszykarki oraz Blanki Sokół ekipa Księżaka prowadziła już 9:3 i 11:7, ale od 5. minuty gra naszym zawodniczkom przestała się układać. Chwile wahania w akcjach podkoszowych kończyły się stratami i szybkimi kontrami ekipy „Czarnych Koszul”. W 11. minucie było już 13:22, ale po chwili łowiczanki „pozbierały się” i wkrótce po serii dobrych akcji był już remis 24:24. W fazie dużo dobrego w łowickiej ekipie robiła Agnieszka „S-Aga” Wójcik, której rzuty „o deseczkę” pozwoliły nam szybko niwelować straty. Na przerwę obie drużyny schodziły remisując 34:34, a na koniec pierwszej połowy dobrze pokazała się w łowickiej drużynie debiutująca w Księżaku rozgrywająca - Ewelina Janas. Najpierw trafiła z półdystansu, a po chwili za trzy.

Trzecią kwartę udaną akcją rozpoczęła kolejna Widzewianka w łowickim składzie - Marta Humerska, a w tej fazie doskonałymi zagraniami raz po raz popisywała się Monika Zimna. Odważne penetracje pod kosz rywalek naszych rozgrywających dawały naszej drużynie kolejne punkty. W tej fazie najczęściej punktowały Mitek, Sokół i Paulina Hemka, która często przy tym popisywała się niekonwencjonalnymi manewrami. Po trzech odsłonach sobotniej rywalizacji miejscowe prowadziły pięcioma punktami, a w 32. minucie nawet jedenastoma (56:45). Rywalki w końcówce zdołały nieco zmniejszyć straty, ale ostatecznie jednak przegrały. - Było to dla nich lekkie zaskoczenie, pół roku wcześniej ich zwycięstwo nad nami nie podlegało żadnym dyskusjom - podsumowuje trener Doliński.

W kolejny weekend ekipę Księżaka czeka silnie obsadzony turniej w Łodzi, gdzie przyjdzie mierzyć swoje siły z takimi ekipami jak Lotos Gdynia, MUKS Poznań, Żyrardowianka, czy też ŁKS Łódź. Pierwszy ligowy mecz w sezonie 2011/2012 łowiczanki rozegrają 8 października z UKS 4 Ursus Warszawa. Niestety w Mecach tych nie będzie pomogła grać na pewno kolejne Widzewianka w łowickim składzie - Lidia Kramm, która ma wsadzoną rękę w gips na sześć tygodni. Do treningów po operacji stopy powróciła za to Maja Podrażka.

Księżak Łowicz - Polonia Warszawa 64:62 (13:20, 21:14, 16:11, 14:17)

Księżak: Milena Mitek 16 (2x3), Blanka Sokół 15, Paulina Hemka 10, Agnieszka Wójcik 8 i Aleksandra Śmiałek 6 oraz Ewelina Janas 7 (1x3), Marta Humerska 2, Karina Rześna, Lidia Kramm, Monika Zimna i Amanda Skrabucha.

Najwięcej dla Polonii: Iwona Gawryszewska 15 i Sylwia Cieślak 11 (1x3).